Get Adobe Flash player
Strona główna Z życia szkoły Rok szkolny 2011/2012 Dotknąć teatr

 

„Dotknąć teatr”

            Dnia 27 i 28 lutego 2012 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty teatralne pt. „Dotknąć teatr”. Zajęcia prowadziła pani Małgorzata Zajt- aktorka Teatru Lalki „Wertep”.


           Podczas zajęć dowiedzieliśmy się o początkach teatru starożytnego, poznaliśmy kulisy teatru, a także wcielaliśmy się w różne role. Prowadząca każdemu z nas przydzieliła jakąś funkcję, np. inspicjenta, pomocnika reżysera, scenografa, kompozytora, suflera, muzyków, śpiewaków, garderobianych, zespołu technicznego oraz aktorów, dlatego nikt się nie nudził. Zachwyciły nas barwne kostiumy i ciekawa scenografia. Niektórzy uczniowie odgrywali scenki wcielając się w aktorów – dramatycznych, operowych, mimów, lalkarzy. Poznaliśmy różne rodzaje lalek – kukły, jawajki, pacynki, marionetki. 
        
Pani Małgorzata Zajt wykazała się olbrzymią wiedzą o teatrze i stworzyła niepowtarzalną atmosferę. Wszyscy uczniowie i nauczyciele uznali te zajęcia za bardzo wartościowe.

 1dotknac teatr_t 2dotknac teatr_t 3dotknac teatr_t 4dotknac teatr_t

5dotknac teatr_t 6dotknac teatr_t 7dotknac teatr_t 8dotknac teatr_t

9dotknac teatr_t 10dotknac teatr_t 11dotknac teatr_t

 

Poprawiony (sobota, 10 marca 2012 18:53)